Про виховну роботу
Сучасний світ перейшов на новий ступінь свого розвитку, що потребує зміни всієї системи виховної роботи. Головна мета виховання студентської молоді в коледжі – це формування особистості, яка буде вирішувати в суспільстві державні, виробничі, соціально-економічні проблеми. Педагогічний колектив здійснює виховну роботу в навчальному закладі так, щоб забезпечити оптимальний баланс між локальним та глобальним, щоб молода людина, формуючись як патріот своєї країни, усвідомлювала реалії глобального світу, була здатна жити і діяти у цьому світі, нести частку відповідальності за нього.
Виховна робота в коледжі базується на засадах демократизму, використання потенціалу студентського самоуправління і спрямована на забезпечення гармонійного цілісного розвитку особистості, здатної до логічного мислення, самоаналізу, досягнення поставлених цілей. Саме такою школою лідерів для студентів-активістів є органи студентського самоврядування та профспілкова організація студентів.
Велика увага приділяється розвитку пізнавальних та творчих навичок студентів, інтелектуальних здібностей через систему гуртків художньої самодіяльності, клубу КВК, циркової студії, інтелектуального клубу «Що? Де? Коли?»
Система виховної роботи передбачає комплекс заходів, спрямованих на фізичний розвиток студентської молоді. У коледжі діє багато спортивних гуртків і секцій. Збірні команди з баскетболу, волейболу, тенісу, дартcу, бадмінтону, футболу, лижних перегонів, шахів є постійними учасниками і переможцями міських та обласних змагань.
До роботи в різних напрямках виховання студентської молоді долучаються і працівники бібліотеки. Вони готують тематичні вечори, виставки, презентації, зустрічі з письменниками, громадськими діячами, випускниками коледжу, проводять інтелектуальні вікторини. І це дає свої результати. Сьогодні бібліотека – це осередок інтелектуального розвитку особистості студента.
Вихованню високих естетичних смаків, загальної культури особистості сприяє відвідування вистав у Сумському театрі юного глядача та Сумському академічному театрі драми і музичної комедії ім. М.С.Щепкіна. Вивчаючи українську мову, літературу, історію, культурологію, студенти поглиблюють свої знання, відвідуючи музеї, картинну галерею, філармонію.
Працює викладацький склад і над підвищенням психологічної культури молоді через розуміння самого себе як особистості, усвідомлення себе як частини суспільства, шляхом самореалізації, розкриття себе і своїх можливостей.
Найбільша відповідальність за виховання студентів лежить на кураторах академічних груп, які протягом навчального року проводять зі своїми вихованцями години спілкування, круглі столи, дискусії, літературні вечори, зустрічі з відомими людьми на різну тематику: «Як стати успішною людиною», «Хвала рукам, що пахнуть хлібом», «Дзвони Чорнобиля», «Розвивайся й далі, мово наша рідна, і про нас нащадкам вістку донеси...», «Війна – біль народу», «Трагедія голодомору на Україні», «Шевченківські дні», «Зупинимо СНІД разом», «Святе ім'я матері» та багато інших.
Важлива частина роботи куратора – індивідуальне спілкування зі студентами. Завдяки йому вдається своєчасно вирішувати багато проблем, які постають перед молодими людьми.
Велика увага приділяється організації виховної роботи у гуртожитках. Адже саме там студенти вчаться самостійному життю, вмінню раціонально розподіляти час, виконанню побутових обов'язків, відповідальності за свої вчинки, проявляти ініціативу, адаптуватися до нових життєвих обставин.
Ми досягаємо поставленої мети завдяки тому, що процес виховання є у коледжі двостороннім. Не тільки педагоги виховують студентів, а й сама молодь є активним учасником навчально-виховного процесу: проявляє ініціативу, творчість, вчить нас, дорослих, бути комунікабельними, більш терплячими, спонукає жити життям молоді, їх вподобаннями. І не зважаючи на вік завжди залишатися сучасними і молодими.