Методична робота ВСП "Сумський фаховий коледж Сумського національного аграрного університету" є цілеспрямованою діяльністю щодо забезпечення психолого-педагогічної та методичної підготовки викладачів з метою підвищення ефективності їх навчально-виховної діяльності. Вона сприяє особистісному розвитку викладача, його педагогічній майстерності щодо викладання навчальної дисципліни, а також проведенню позааудиторної виховної роботи зі студентами.
Система дій і заходів науково-методичної служби коледжу має на меті підвищення рівня професійно-педагогічної компетентності кожного педагога, розвиток його творчої особистості та індивідуальності, підвищення інноваційного потенціалу педагогічного колективу й навчального закладу в цілому.
Особливо важливим чинником методичної роботи є постановка цілей і завдань, методичної проблеми, яка орієнтує не на процес, як такий, а на кінцеві результати, комплексний підхід до вирішення задач. Мета – це ідеальний образ, модель бажаного майбутнього результату діяльності, - зростання професійної компетенції, професійної майстерності викладачів.
У 2022-2023 навчальному році робота колективу ВСП "Сумський фаховий коледж Сумського національного аграрного університету" спрямована на реалізацію навчально-методичної мети: формування загальних та фахових компетентностей студентів в умовах діджиталізації освіти.
У ВСП "Сумський фаховий коледж Сумського національного аграрного університету" працюють три циклових методичних комісій: правових і гуманітарних дисциплін, загальноосвітніх дисциплін, обліково-фінансових та економічних дисциплін. На засіданнях своїх комісій відповідно до навчально-методичної проблеми коледжу були сформовані методичні проблеми циклових методичних комісій, над вирішенням яких працюють викладачі протягом навчального року.
Координатором методичної роботи коледжу є заступник директора з навчальної роботи Чортенко Андрій Миколайович та зав. навчально-методичного кабінету Шаповал Ірина Григорівна.
Основу структури методичної роботи становить діяльність:
- педагогічної ради;
- методичної ради;
- методичного кабінету;
- циклових комісій;
- методичного об’єднання класних керівників академічних груп.
Методична рада коледжу розглядає матеріали та готує пропозиції з таких питань:
1. Визначення основних напрямків методичної роботи коледжу на навчальний рік.
2. Впровадження методичних розробок у освітній процес та сприяння у видавничій роботі.
3. Оцінка результатів методичної роботи педагогічних працівників коледжу.
4.Проведення науково-методичної експертизи підготовлених навчальних планів підготовки спеціалістів, навчальних та робочих програм дисциплін вимогам державних стандартів освіти.
5. Сприяння впровадженню інноваційних технологій в освітній процес.
6. Вивчення і поширення досвіду кращих викладачів та циклових комісій.
7. Сприяння в організації та проведенні психолого-педагогічних, методичних семінарів тощо.
У коледжі функціонує методичний кабінет, в якому зібрано зразки навчальної документації, навчально-методичні комплекси, методичні розробки окремих занять, виховних годин, матеріали з узагальнення досвіду навчально-виховної роботи кращих педагогів.
Окремий розділ методичного кабінету складають навчально-методичні розробки, підготовлені викладачами коледжу як виставкові матеріали.
Підібрано матеріали та нормативна база для організації перепідготовки та атестації викладачів.
У коледжі сформувалася система навчально-методичної роботи з викладачами, до складу якої входять індивідуальні та колективні форми роботи, що взаємодіють і доповнюють одна одну.
Індивідуальна науково-методична робота – цілеспрямована, планомірна та систематична робота викладача над удосконаленням теоретичної та практичної підготовки.
До індивідуальних форм методичної роботи належить індивідуальна методична допомога педагогічним працівникам коледжу, яка включає:
- системне вивчення та аналіз роботи викладачів, класних керівників;
- надання допомоги педагогічним працівникам у виборі форм та методів навчання і виховання студентів, в удосконаленні методики проведення навчальних занять і позааудиторних заходів;
- проведення відкритих занять;
- проведення індивідуальних консультацій;
- надання допомоги викладачам у розробці навчальної документації (на основі типової), методичних рекомендацій, дидактичних матеріалів та інших методичних засобів навчання;
- виявлення, вивчення та узагальнення передового досвіду роботи педагогічних працівників;
- надання допомоги у самоосвіті, підготовці доповідей та виступів на конференціях, семінарах, у проведенні майстер-класів, запровадженні у освітній процес передового педагогічного досвіду, інноваційних технологій тощо.
- Колективними формами методичної роботи, її структурними компонентами є:
- педагогічна рада;
- методична рада;
- робота циклових комісій;
- методичне об’єднання класних керівників;
- теоретичні та практичні семінари.
Контроль за здійсненням методичної роботи в коледжі здійснюється шляхом:
- заслуховування питань методичної роботи на засіданнях педагогічної, адміністративної, методичної рад;
- заслуховування звітів голів циклових комісій;
- звітування викладачів про свою роботу на засіданнях циклових комісій.