Як правильно підготуватися до співбесіди, щоб пройти конкурс на роботу Вашої мрії.

Ви повинні розуміти, що від того, як Ви покажете себе на першій співбесіді, залежить подальший розвиток подій. Бажана посада може легко вислизнути з рук через найменші промахи.

 

Враження, яке Ви справляєте на людину під час першої зустрічі, - найважливіше. Пам'ятайте, що потрібно дивитися співрозмовнику прямо в очі, посміхатися, твердо потиснути руку й упевнено розмовляти. Намагайтеся запам'ятати ім'я людини і, якщо у Вас буде можливість використати його протягом перших п'яти хвилин розмови, — робіть це! Це допоможе Вам краще його запам'ятати, а Ваш співрозмовник буде задоволений.

 

Підготовка до співбесіди

1. Уважно вивчіть інформацію про компанію, до якої Ви йдете на співбесіду, а саме: чим компанія займається, яка корпоративна культура в компанії, обов'язково ознайомтеся з відгуками про цю компанію.

2. Вивчивши корпоративний стиль компанії, Ви повинні мати відповідний зовнішній вигляд, наприклад, до банку, державної чи фінансової структури потрібно обов'язково йти в строгому діловому костюмі, до рекламного агентства – доречний оригінальний напівспортивний стиль, аби показати свою креативність у зовнішньому вигляді. Для кожного стилю, звісно, личить акуратність, охайність, чисте взуття, для дівчат – мінімум косметики й акуратно укладене волосся.

3. Безпосередньо перед співбесідою треба обов'язково «опрацювати» такі питання:

    • Ваші захоплення у вільний час (позитивні захоплення – спорт, читання літератури, подорожі – у помірній кількості, творчість стандартних напрямків – малювання, вишивання тощо).
    • Які Ваші плани на найближче майбутнє?
    • Чому Ви хочете працювати саме в цій компанії, до якої Ви прийшли на співбесіду?
    • Чому Ви вважаєте, що Ви підходите на цю посаду?
    • Які у Вас позитивні та негативні риси характеру для цієї посади?

4. Вивчіть ґрунтовно функціональні обов'язки Вашої майбутньої роботи і, відповідно, щодо кожного пункту максимум інформації прочитайте на спеціалізованих сайтах. Наприклад, Ви йдете на співбесіду на вакансію «менеджер з продажів», головний обов'язок таких фахівців – це успішні продажі, отже, знайдіть таку інформацію для ознайомлення: сучасні способи продажу, як продати за телефоном, як організувати зустріч з клієнтом, де і як шукати клієнтів?

 

День співбесіди:

1. На співбесіду потрібно прийти на 10 хв. раніше, щоб зрозуміти, до якої компанії Ви прийшли.

2. Взяти із собою нотатник, ручку, щоб робити записи під час співбесіди.

3. Головною умовою успішної співбесіди є Ваш спокійний стан під час співбесіди, розміряна манера розмови, уміння слухати уважно, що Вам говорить співрозмовник.

4. Запитання ставте по суті, наприкінці співбесіди, доцільно запитання підготувати вдома (рівень і умови оплати праці, режим роботи, перспектива кар'єрного зростання, соціальні гарантії).

5. Якщо Вам на співбесіді ставлять питання, які Вам не подобаються, реагуйте спокійно, відповідайте короткими реченнями і по суті. Емоційно реагувати не варто, а тим більше показувати Вашу негативну реакцію на запитання.>

6. Не обговорюйте Ваші особисті та фінансові проблеми, якщо Вас про це спеціально не попросять.

7. Не бійтеся продати себе. Не варто бути агресивним, одначе необхідно переконати представника компанії, що Ви саме та людина, яка потрібна для цієї роботи.

8. Уникайте слова "МИ". Якщо Ви описуєте, що Ви робили на роботі, кажіть "Я".

 

Після співбесіди обов'язково посміхніться, скажіть, що Вам було приємно познайомитися, подякуйте і дружелюбно попрощайтеся. Вкрай важливим моментом на співбесіді є те, як Ви використовуєте мову жестів. Не варто смикати волосся, одяг тощо, схрещувати свої руки (це створює підсвідомий бар'єр) і сидіти, розвалившись на стільці, замість того, щоб сидіти прямо. Не підносьте свою руку до рота і не бубоніть собі під ніс. Схрещувати ноги, робити зайві жести і розмахувати руками також не варто. Постарайтеся підтримувати візуальний контакт зі своїм співрозмовником.