16 листопада у читальній залі бібліотеки відбулась година толерантності «Хто ти є, Людино?», присвячена святкуванню Міжнародного дня толерантності.
У дискусії, яку було розпочато визначенням основних принципів толерантності, взяли участь студенти 111, 411 гр., викладачі, бібліотекарі, психолог коледжу.
У ході дискусії ми всі разом дали відповіді на питання:
- Чи правильно ми розуміємо термін «толерантність»?
- Чи не є толерантність поступкою, потуранням?
- В основі толерантності лежить повага та любов до ближнього. Чи згодні ви з цією думкою?
- Толерантність – відмова від домінування насильства і жорстокості?
- Стосунки у вашій родині можна назвати толерантними?
Підтримала дискусію психолог коледжу Коробова Ольга Геннадіївна, яка провела анкетування щодо визначення терміну «толерантність» самими студентами і наприкінці заходу ознайомила всіх присутніх з результатами.
Завідуюча бібліотекою Понкратова Л.М. простежила історичні лінії терміну «толерантність» у світовій культурі: кромвельський період англійської історії (Джон Солтмарш), епоха Відродження (Вольтер). Зробила акцент на тому, що проблема толерантності вперше виникла у західній цивілізації саме на релігійному рівні, а релігійна толерантність поклала початок усім іншим свободам, що мають місце у демократичному суспільстві.
Бібліотекарі Гриценко Г.В., Палецька Л.В. урізноманітнили захід читанням уривків з творів художньої літератури, де здіймаються питання прощення, любові, доброти, ввічливості. Не були забуті й твори нашої улюбленої поетеси Ліни Василівни Костенко, які є відгуком на жорстоку суперечливість сучасного світу, тривогою за духовну кризу людства.
Всі присутні переглянули ролик на пісню «Tell me why!» (2002 р.) - виконавець Д.Д.Гелбрейт, британський співак. Цей твір не втратив своєї актуальності й сьогодні, коли люди задають собі питання і не находять на них відповідей. Чому, коли ми багатьом потрібні, не простягаємо руку допомоги? Чи для цього нам дано життя, щоб витратити його в світі, де йде нескінченна війна?
Поезія Л.В. Костенко «Між іншим», яка спонукає всіх людей бути «взаємно ввічливими», також привернула увагу присутніх і учасники дискусії з задоволенням переглянули ролик з однойменною назвою.
Всі разом ми дійшли висновку, що людина повинна прагнути до того, щоб змінити себе в гарну сторону, жити в злагоді з собою. Єдина, теперішня.
Найбільш активну участь у дискусії взяли студенти Фенюшин Віталік, Квітка Валерія – гр. 411, куратор Бутенко Л.Г.
Дякуємо всім за співпрацю.
Завідуюча бібліотекою Людмила Понкратова.