1939 1945

Війна… страшне слово... До 24 лютого 2022 року більшість із нас це слово читали у книжках, чули під час перегляду фільмів… А сьогодні? Україна живе в реаліях цього жахіття…

Письменники, поети, художники зверталися до теми війни, щоб залишити в пам’яті події, які розкривають велич боротьби народу в цій страшній битві.

Якщо ми повернемося до історії Другої світової війни, то вже 78 років, як закінчилося це лихоліття. А творчі роботи з’яляються, і досі вражають нас.

Це не просто говорити про війну, що йде по землі, перевіряє кожного: чи встоїть, чи витримає, чи захистить Вітчизну?

А ще важче говорити про людину, що протистоїть війні.

Саме 8 травня студенти нашого коледжу взяли участь у виховній годині, присвяченій Дню пам’яті і примиренню.   Діти познайомилися  з творами європейських  писменників і поетів, які зобразили Другу світову війну. Студентам вдалося відчути і пережити ті страшні моменти, бо це їм болить сьогодні…

Відомий польський  поет Костянтин Галчинський, який сам пройшов усі кола пекла війни, румунський поет А.Маргул-Шпербер, писав і до кінця життя згадував нацистські злочини. Іммануель Вайсглас, який є вихідцем Західної України, пережив усі жахи терору. Був змушений виїхати до Румунії. Основна тема його творів - лихоліття і пережите під час війни.

Нам сьогодні не треба нікого переконувати, що війна - це лихо, найстрашніша біда, з якою зіткнулась сьогодні наша Україна. Ми- сильні. Наша армія переможе, бо захищає свою землю. Ми віримо і наближаємо Перемогу. Вічна пам’ять Героям, які загинули, захищаючи свою Батьківщину.