Вміння надавати першу долікарську допомогу напряму пов’язане з поняттям здоров’язберігаючої компетентності.
Відповідно до роз’яснень Державної служби якості освіти України щодо створення в закладах освіти безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану, опублікованих 25 липня 2022 року, навчання з надання першої невідкладної допомоги є однією з складових безпечного освітнього середовища.
В умовах повномасштабного російського вторгнення питання порятунку людського життя відіграє особливу роль. Зберегти життя до приїзду медиків – обов’язкове знання для педагогічних працівників.
1 листопада 2022 року в рамках планових навчань з надання домедичної допомоги з педагогічним колективом ВСП «Сумський фаховий коледж СНАУ» інструктором навчально-тренувального відділу КНП СОР «СОЦЕМД та МК», фельдшером з медицини невідкладних станів, інструктором ERC, інструктором з тактичної медицини Валентином Володимировичем Циганенко та інспекторами сектору зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Сумській області Оксаною Красовською і Мариною Горьковською було проведено тренінгові заняття.
В ході тренінгу педагоги удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій. Дізналися про алгоритм MARCHE та його складові, відпрацювали навички зупинки кровотечі методом накладання джгута (турнікету), проведення тампонади рани при критичних кровотечах, навчилися оцінювати свідомість постраждалого та звільняти дихальні шляхи, здійснювати зовнішній масаж серця, проводити огляд постраждалого та викликати швидку.
Для навчання використовувалися манекени, муляжі, тренувальні бинти й турнікети.
Учасники тренінгу відзначили, що такі заходи вкрай важливі, наголосили, що на занятті отримали корисну інформацію та здобули потрібні навички, адже люди часто гинуть тому, що оточуючі неспроможні вчасно надати їм допомогу через відсутність елементарних медичних знань. Тому варто знати, як зберегти своє здоров’я та здоров’я інших людей.
|
|
|