24 жовтня 1945 була створена найбільша міжурядова організація з підтримання миру й безпеки, розвитку міжнародного співробітництва на глобальному рівні - ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ. Про це й говорили студенти 2 курсу спеціальності «Право» разом з викладачем правових дисциплін Левченко Вікторією на виховній годині, присвяченій Дню ООН.
Країнами-засновниками ООН вважається 51 держава. Серед них – Україна, запрошення делегації якої на Сан-Франциську конференцію 1945 року було результатом міжнародного визнання внеску українського народу в перемогу в Другій світовій війні. Згідно зі Статутом ООН серед цілей діяльності ООН є підтримання міжнародного миру і безпеки, розвиток дружніх відносин між націями на основі дотримання принципу рівноправності та самовизначення народів, налагодження міжнародного співробітництва у вирішенні проблем економічного, соціального, культурного і гуманітарного характеру, сприяння в забезпеченні прав людини та основоположних свобод, а також перетворення ООН на центр узгодження зусиль націй щодо досягнення спільних цілей.
На 183 пленарному засіданні Генасамблеї ООН 10 грудня 1948 року абсолютною більшістю голосів була прийнята Загальна декларація прав людини. Декларація вплинула на більшість національних конституцій, починаючи з 1948 року. Цікаво також, шо Книга рекордів Гіннеса описує Декларацію як світовий «Найбільше перекладений документ»
В реаліях сьогодення всі ці нормативи набули для нас нового, глибшого змісту, як і значення діяльності ООН щодо питань забезпечення міжнародного миру й безпеки.
Новини
Організація Об'єднаних Націй: Загальна декларація прав людини та аспекти роботи сьогодення
- Перегляди: 160