Щороку 29 вересня в навчальних закладах України проводяться уроки пам’яті на честь вшанування пам’яті жертв Голокосту. Тому і для студентів 121 групи Обліково-фінансового відділення ВСП «Сумський фаховий коледж СНАУ» була проведена виховна година «Бабин яр: пам'ять на тлі історії».
Це знакова дата для кожного українця і для людства в цілому. Цього дня 1941 року фашисти в Києві знищили десятки тисяч громадян, мешканців міста Києва, більшість з яких були євреями. Але серед них були тисячі українців, росіян, представників інших національностей. Усі 778 днів окупації Києва тривали розстріли. Злочини Бабиного Яру перевершили всі відомі до цього трагедії. Сьогодні ми не можемо назвати події тих років трагедією минулої війни, бо вони є гіркими уроками на майбутнє всьому людству.
Діти, мені б хотілося, щоб ваші знання стосовно трагедії Бабиного Яру не обмежувалися історичними фактами. Спробуйте відчути душею біль людей, що стали вигнанцями і знищувалися через приналежність до єврейської національності. Ми часто говоримо, що сучасна людина має бути толерантною.
Зелене руно м'яко схили вкрило.
Пташиний щебет шириться над ним.
Блакитне небо розгорнуло крила
Над місцем тихим, праведно-сумним.
Тут є про що сказати ревній музі,
Гортаючи столітній календар.
Лежить отут у святості і тузі
Ганебна пляма в серці - Бабин Яр.
Запікся на історії скрижалях,
Закарбувався болем у віках
Рік сорок перший: вересень безжальний
І в тисячах очей предсмертний жах.
Страшні останки - черепи і кості –
В землі не тліють, - пам'ять стережуть.
Хай людство більш не знає голокостів!
Урок історії не сміємо забуть.
Ірина Васильківська