зображення 395
Можна довго її замовчувати… Можна переконувати, що вона не така вже й велика або що її зовсім немає – це все про проблему домашнього насильства.
Дуже часто люди, які потерпають від насильства в сім’ї, взагалі не розуміють, що зіткнулись із ним. Нажаль, серед нас досі існує багато стереотипів, що допомагають завуальовувати його різновиди. Сучасне суспільство хоч і не толерує сам факт насильства в родині, проте й досі сповідує низку переконань, які дозволяють заплющити очі та просто не помічати проблем.
3 жовтня 2022 року студенти 4 курсу Правового відділення разом з викладачем правових дисциплін Вікторією Левченко долали стереотипи, обговорюючі дуже складну, але актуальну тему насильства в сім’ї, а також досліджували способи, засоби та механізми надання правової допомоги постраждалим від домашнього насильства.

зображення 305

 
Як свідчать результати дослідження, яке презентовано під час круглого столу, 60% жінок в нашій країні зазнавали насильства. Міжнародне законодавство наголошує на тому, що насильство в сім’ї не є приватною чи сімейною справою, а натомість є проблемою, яка зачіпає суспільні інтереси, що, в свою чергу, вимагає ефективних дій з боку держави.
На сьогодні в Україні існує велика кількість правових механізмів захисту та протидії, серед яких терміновий припис, обмежувальний припис, притягнення кривдника до адміністративної та кримінальної відповідальності. Також вже не один рік успішно функціонує «Поліна» (поліція і насилля) - мобільні поліцейські групи для протидії домашньому насильству.
«Протистояння російському агресору — не привід забувати про невоєнне насильство. Навпаки, після всього, що переживає наша країна, ми не будемо терпимими до насильства вже ніколи. До жодного насильства у будь-якій формі» (Олена Зеленська)