Студенти Правове відділення. Сумський фаховий коледж СНАУ розумні, активні, позитивні та цілеспрямовані. Юридична освіта відкриває перед кожним із них безліч можливостей, адже спеціальність "Право" є однією з найуніверсальніших. Але насправді визначитись із вибором життєвої стежини буває нелегко, тому майбутньому юристу буде корисно знати де, як і за яких умов він може себе реалізувати.
Поговоримо про одну з цікавих, високооплачуваних та відносно нових юридичних професій - ПРИВАТНИЙ ВИКОНАВЕЦЬ.
Якщо ви прагнете здійснювати незалежну професійну діяльність, бути "самі собі керівником", наступна інформація для вас.
Що ж має робити приватний виконавець?
Виконувати рішення суду та інших органів чи посадових осіб. Крім провадженнь, що стосуються вселення-виселення із житла, відібрання дитини, виконання рішень стосовно недієздатних осіб, а також ті рішення, де учасником виконавчого провадження є держава.
Як стати приватним виконавцем?
Необхідно, по-перше, отримати вищу юридичну освіту та пропрацювати в галузі права мінімум 2 роки. Ще однією вимогою є досягнення віку 25 років.
По-друге, потрібно скласти кваліфікаційний іспит для визначення рівня професійної підготовленості. Для цього при Міністерстві юстиції України утворено Кваліфікаційну комісію приватних виконавців. Сам іспит проводиться у формі тестування, яке є анонімним та проводиться з допомогою автоматизованої системи.
Тож подаємо заяву складаємо іспит отримуємо посвідчення виготовляємо печатки і вперед!
Що отримує приватний виконавець?
Якщо заробітна плата державного виконавця складається з посадового окладу, премії, доплати за ранг і надбавки за вислугу років та на цьому – крапка, то винагорода приватного виконавця має привабливіший вигляд. Зокрема, винагорода приватного виконавця складається з основної та додаткової (основна винагорода в розмірі 10 відсотків стягнутої ним суми або вартості майна).
Щоб дізнатися детальніше про всі аспекти діяльності приватних виконавців, відкривайте Закон України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" та починайте будувати плани на майбутнє.
А той, хто хоче стати приватним виконавцем, має вищу юридичну освіту але ще занадто юний, може приєднатися до команди в ролі помічника приватного виконавця.